Víno

Anémia a víno

Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte viac

Bio víno

Poznáte, čo sa skrýva za pojmami bio víno alebo bio dynamické víno? Pojem bio víno sa začína objavovať spolu s inými bio potravinárskymi produktami začiatkom 90. rokov.

Čítajte viac

Biologická vinárska vojna

Pekne sa nám vo vinárskych kruhoch na Slovensku rozbehla diskusia o naturálnych vínach. Nadšené vysvetlenie k téme podal najväčší slovenský naturalista Zsolt Sütő zo Strekov 1075 a peknú analýzu vín aj s ich nekompromisnou kritikou urobili páni z webu www.vinko.sk. Medzičasom sa k téme vyjadril aj n

Čítajte viac

Bordeaux 1855

Klasifikácia Bordeaux vín z roku 1855. V zložitej spleti asi 12.000 značiek a vyše 50 apelácií v oblasti Bordeaux sa ako obelisk nad krajinou týči označenie Grand Cru Classé 1855. Toto označenie môže používať iba 61 červených vín v piatich kategóriách a 25 bielych vín v troch kategóriách. Niekedy sa

Čítajte viac

Degustácia vína

Našinec by skôr povedal koštovka alebo ochutnávka, ale degustácia znie dobre až profesionálne. A od profesionálov sa dá kde čomu priučiť. Profesionálni degustátori nezanedbávajú prípravu.

Čítajte viac

Dekantovanie vína

Na jednom večierku u priateľov sa nás spýtal ďaľší, práve prichádzajúci hosť: „Prečo pijete víno z vázy?“ Dosť nám podryl sebavedomie a frajerský pocit, že si víno dávame najprv nadýchať do dekantra.

Čítajte viac

GSM – svätá trojica

Toto nie je článok pre operátorov mobilných telefónov. Túto skratku použili austrálski vinári z firmy Rosemount na označenie svojho červeného vína z odrôd grenache, shiraz, mourvédre. Iný austrálska firma Grant Burge má víno s tým istým obsahom a menom Holy Trinity – Svätá Trojica.

Čítajte viac

Korkové víno alebo korkovô víno, ako sa hovorí okolo Detvy

Nie, korkové víno nie je víno vyrobené z korku, ako by sa podľa názvu tohto príspevku mohlo zdať. Korkové víno je iný fenomén. Stalo sa vám, že víno, ktoré poznáte, zrazu stratilo všetky známe ovocné arómy a skôr páchne ako vonia? Pri ovoniavaní korkovej zátky má aj táto podobnú výraznú nepríjemnú a

Čítajte viac
Zobrazenie 1 až 8 z 26 (4 stránok)