Vinári

Abel

Celé meno firmy je Weingut Ferdinand Abel. Rodina Abelovcov sa venuje výrobe vína v Rheingau už od 17. storočia.

Čítajte viac

Alsasko

Alsasko je zvláštny kút Francúzska. V histórii si toto pohraničné územie často vymieňali Nemecko a Francúzsko. Ostatných takmer sto rokov patrí Franzcúzsku, aj keď nemecký vplyv sa celkom nestratil.

Čítajte viac

Cave Vinicole Hunawihr

Vinárske družstvo v malebnej alsaskej dedine Hunawihr bolo založené už v roku 1954.

Čítajte viac

Coppi

Vinárstvo Coppi vďačí za svoj vznik mužovi menom Antonio Coppi, ktorý ako enológ natoľko veril v potenciál vín z Apúlie, že začal s ich fľaškovaním a predajom do sveta.

Čítajte viac

Drappier

Počiatky firmy siahajú do začiatkov 19. storočia. Firma má síce pivnice aj v Remeši, ale vinohrady sa rozprestierajú v okolí dediny Urville v šampanskej podoblasti Aube.

Čítajte viac

Familia Martínez Bujanda

Rodina Bujandovcov začala svoje vinárske impérium budovať v roku 1889 v mestečku Oyón, v oblasti Rioja. Dnes tu prevádzkujú vinárstvo s menom Viña Bujanda, ktorému patrí 120 hektárov vinohradov.

Čítajte viac

Fanti

V obchode s vínom v Montalcine som si vypýtal niečo v slušnej kvalite za dobrú cenu. Jedno z ponúkaných vín bolo aj Brunello di Montalcino z Tenuta Fanti, ktoré som predtým nepoznal. Víno sa mi páčilo a tak som si pri najbližšej ceste do Toskánska dohodol návštevu u výrobcu.

Čítajte viac

Hirtl

Rodinné vinárstvo Hirtl nájdete v rakúskom mestečku Poysdorf, uprostred vinárskej oblasti Weinviertel, ktorá je najväčsím územím, kde sa pestuje odroda veltlín zelený (Grüner Veltliner).

Čítajte viac
Zobrazenie 1 až 8 z 18 (3 stránok)