Víno na každý deň

Parató

Societat Parató Vinícola bola založená v roku 1975, ale rodina Eliasovcov robila vína na predmestí Barcelony už od 17. storočia. Základom firmy je 94 hektárový pozemok v oblasti Alt Penedés, kde bola zahájená výroba šumivých vín v roku 1977.

Čítajte viac

Menade

Bodegas Menade existuje od roku 2005, ale jej majitelia, traja súrodenci, sú šiestou generáciou vinárskej rodiny Sanz. Vinohrady tohoto výrobcu sa nachádzajú v oblasti Rueda , v nadmorských výškach okolo 700 metrov a pestujú sa tu predovšetkýcm biele odrody – verdejo a sauvignon blanc.

Čítajte viac

Le Bèrne

Le Bèrne je farma situovaná na juhu Toskánska, v provincii Siena, kde v 60. rokoch 20. storočia rodina Natalini začala vyrábať Vino Nobile di Montepulciano na základe najlepších lokálnych tradícií, ktoré siahajú do 15. storočia.

Čítajte viac

Rueda

Rueda je vnútrozemská oblasť s kontinentálnou klímou, kde sa pestuje hlavne biele hrozno v nadmorských výškach 600 až 800 metrov a špeciálne odroda verdejo.

Čítajte viac

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od

Čítajte viac

Toskánsko

Tento nádherný kút Talianska je nielen historickým rodiskom renesancie v umení, ale aj súčasným zdrojom špičkových vín. Azda najznámejšie červené víno z Toskánska je Chianti. Pestuje sa v oblasti medzi Florenciou a Sienou, ktorá sa volá Chianti a víno odtiaľ Chianti Classico.

Čítajte viac

Rioja

La Rioja je oblasť, kde sa vyrába víno predávané pod menom Rioja. Najčastejšie sa stretávame s červenými vínami z La Rioja, ale existujú i biele a v poslednej dobe dokonca aj ružové. Toho červeného je až 85% a je to bez pochýb jedno z najdôležitejších španielskych vín.

Čítajte viac

Ribera del Duero

Španielska vinohradnícka oblasť, ktorá vždy stála v tieni známejšej La Rioja. Leží vo vnútrozemí, v severnej časti krajiny, na rieke Duero, ktorá sa vlieva v Portugalsku do Atlantiku. Vinohrady ležia v pomerne vysokej nadmorskej výške až 800 m n.m. a klíma sa vyznačuje striedaním vysokých letných a

Čítajte viac

Rheingau

Ak má rizling svoj domov, potom je to v Rheingau, na návrší zvanom Schloss Johannisberg, ako sa to spomína v legendách. Oblasť samotná je magická. Vinársky kraj vysokej harmónie zvlnenej krajiny prečesanej radmi starostlivo obrábaných vinohradov. Obraz hladiaci dušu z podstavca kamenno-bronzového mo

Čítajte viac
Zobrazenie 1 až 9 z 210 (24 stránok)